Логотип сайта
  Навигация  
 
Главная страница сайта
Главная
главная страница
conceptcar.com.ua
авто новости
Авто новости
автомобильные
новости в мире
Авто обзоры
Авто обзоры
авто обзоры
и тесты авто
авто тюнинг
Авто тюнинг
все про тюнинг
автомобилей
полезные статьи
Полезные статьи
авто советы
и подсказки
контакты
Контакты
контакты автора
и реклама на сайте
 
    
  Популярное  
   
    
 

Розяснення Верховного суду України з приводу кримінальної відповідальності за вимушене порушення ПДР

 
 
 (голосов: 0)
У випадку дорожньо-транспортної події за участю декількох водіїв для вирішення питання про наявність чи відсутність в їх діях складу кримінального правопорушення, передбаченого відповідними частинами ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами), суд повинен: установити причинний зв’язок між діяннями (порушенням правил безпеки дорожнього руху) кожного з них та наслідками, що настали, а також дослідити характер та черговість порушень, які вчинив кожен із водіїв, хто з них створив небезпечну дорожню обстановку (аварійну ситуацію), передає прес-служба ВС.
Тобто суд має з’ясувати ступінь участі кожного водія у спричиненні злочинного наслідку. При цьому виключається кримінальна відповідальність особи, яка порушила Правила дорожнього руху (ПДР) вимушено, через створення аварійної ситуації іншою особою, яка керувала транспортним засобом.
Такий висновок зробила колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, розглянувши касаційні скарги прокурора та захисника на вирок місцевого суду та ухвалу апеляційного суду. Відповідно до судового рішення місцевого суду, яке апеляційний суд залишив без змін, особу було засуджено за ч. 1 ст. 286 КК України.
У постанові ККС ВС йдеться про таке: апеляційний суд залишив поза увагою, що суд першої інстанції при мотивуванні свого рішення щодо доведеності винуватості особи не з’ясував: хто з водіїв і якими діями створив небезпечну дорожню обстановку, а в результаті − й аварійну ситуацію (хоча, як правило, в причинному зв'язку з наслідками визнаються порушення правил безпеки руху тим водієм, який створив аварійну ситуацію); хто з цих водіїв мав більшу можливість уникнути зіткнення.
З огляду на конкретні обставини справи засудженому не може бути поставлено в провину те, що він не зміг уникнути зіткнення, адже він не зобов’язаний був виходити з можливості грубого порушення ПДР іншим водієм.
На думку ВС, висновок суду щодо доведеності винуватості засудженого у вчиненні ним злочину є непереконливим, суперечливим та передчасним. ВС скасував ухвалу апеляційного суду та призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції.
 
   
 

Другие новости по теме:

 
 
 • Хто відповідає за вимушену ДТП ?!
 • Коли документи не потрібно показувати поліції
 • Власники «євробляхи» оскаржуть реально постанову про порушення митних прави ...
 • Хто відповідає за пошкодження авто через поганий стан дороги ?!
 • Чи обов'язково предявляти посвідчення водія завжди на вимогу поліції ?? Що ...
 •  
     
    Пользователь  
     
      
    Голосование  
   
  Оцените работу движка
  Лучший из новостных
  Неплохой движок
  Устраивает ... но ...
  Встречал и получше
  Совсем не понравился
   
      
  По вопросам обращайтесь к администрации сайта | XML карта сайта
  Copyright © ConceptCar.com.ua (2010) - авто новости и авто обзоры